18.05.2024 23:37:42

Türkiye

Sade Vatandaş | 'Stop Erdoğan' İlanına Bakın Nereden Cevap Geldi
'Stop Erdoğan' İlanına Bakın Nereden Cevap Geldi


Büyült Küçült

'Stop Erdoğan' İlanına Bakın Nereden Cevap Geldi

ABD’de Times meydanındaki “Stop Erdoğan” yazılı reklam panosundan sonra şimdi de Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'daki reklam panolarına, “Love Erdoğan” yazılı panolar yansıtıldı.

Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'nın farklı noktalarında bulunan Dom Mladih ve Sara alışveriş merkezinin reklam panolarında, ABD New York'ta bulunan Times Meydanı'nda yayınlanan 'Stop Erdoğan' reklamına tepki olarak 'Love Erdoğan' ilanına yer verildi.

Times Meydanı'na yakın 42. sokak ile 8. Cadde köşesindeki dijital ekrana verilen 'Stop Erdogan' reklamı, ABD'de yaşayan Türklerin söz konusu reklamı yayınlayan Outfront Media reklam şirketini telefon ve e-posta ile arayarak protestolarını ifade etmesi üzerine kaldırılmıştı.

NE OLMUŞTU?

ABD’de faaliyet yürüten, “Advocates of Silenced Turkey” adlı oluşum, ABD’nin New York kentinde bulunan Times meydanında, “Stop Erdoğan” yazılı pano yansıtmıştı.

Bunun üzerine, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, “Stop Erdoğan” yazılı ilanlar verilmesini organize eden kişiler hakkında soruşturma başlatmıştı.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Times meydanındaki reklam panoları için, “FETÖ ihanet planlarının önünde en büyük engel olarak Cumhurbaşkanımızı gördüğü için dünyanın her yerinde Erdoğan düşmanlığı yapıyor” açıklamasını yapmıştı.

Havva Karakoç

Havva Karakoç