21.04.2024 11:36:57

Türkiye

Sade Vatandaş | Okullar Ne Zaman Açılıyor, Tarihler Belli Oldu!
Okullar Ne Zaman Açılıyor, Tarihler Belli Oldu!


Büyült Küçült

Okullar Ne Zaman Açılıyor, Tarihler Belli Oldu!

Yüz Yüze Eğitimle İlgili Tarihler Açıklandı

Akşam saatlerinde düzenlenen Kabine Toplantısı sonrası konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüz yüze eğitimle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 1 Mart'tan itibaren il bazında eğitime geçilmesi için çalışmaların başladığını söyledi.

Bugün akşam saatlerinde düzenlenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Kabine Toplantısı sona erdi. Birçok öğrenciyi ve veliyi yakından ilgilendiren okulların açılma tarihi gibi konuların tartışıldığı toplantı sonrası kameralar karşısına geçen Erdoğan, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamada "Kabinemizin bugünkü toplantısında değerlendirmeleri ayrıntılı bir şekilde tekrar yaptık. Uzaktan eğitim öğretimin temeli olan internete erişimin sınırlılığını dikkate alarak köy okullarında 15 Şubat'ta eğitim öğretimin başlamasını kararlaştırdık. Vaka sayılarının artması halinde eğitim öğretime yeniden ara verilecek" ifadelerini kullandı.

Diğer sınıflara da değinen Erdoğan, "8 ve 12. sınıflar ile ilkokul ve özel eğitim okullarında eğitim öğretimin 1 Mart'ta başlaması için hazırlıklara başlanacak" dedi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da benzer şekilde eğitim öğretimin 15 Şubat'tan sonra başlamasına yönelik çalışmalar yürüttüklerini söylemişti.

Mehmet Koyuncu

Mehmet Koyuncu