20.05.2024 12:16:39

Türkiye

Sade Vatandaş | Küçük Esnaf Yağı Bardakla Satmaya Başladı
Küçük Esnaf Yağı Bardakla Satmaya Başladı


Büyült Küçült

Küçük Esnaf Yağı Bardakla Satmaya Başladı

Bakkallar, Türkiye'de yaşanan ekonomik kriz sonrası uzun süredir tartışma konusu olan ve giderek pahalanan sıvı yağa çözümü plastik bardakla satmakta buldu.

Gıda ürünlerinin fiyatı zirve yaparken vatandaşın alım gücü iyice düştü. Vatandaş, ekonomik krize gramla alış veriş yaparak direniyor. Mahalle bakkalları tane ile şeker, plastik bardak ile sıvı yağ ve yarım paket şeklinde margarin satıyor.

Halk TV, hazırladığı bir haberle vatandaşın ekonomik gerçeğini gözler önüne serdi. Bakkalların poşetle, plastik bardakla sıvı yağ sattığı ortaya çıktı. Vatandaş, margarini ise yarım paket olarak alıyor.

Ayçiçek yağındaki hızlı fiyat artışı ekonomik krizle boğuşan vatandaş için ekstra bir yük haline geldi. Makarna, pilav, çorba için bile en temel ihtiyaç olan yağ, 2021 yılının ‘ekonomik göstergesi’ hâline geldi. Sosyal medyada skeçleri çekilen, törenle eve giren ayçiçek yağı, şimdi de gramla satılıyor.

Özellikle İstanbul’da plazaların gölgesinde kalan mahallelerde vatandaşın ekonomik krize gram gram alış veriş yaparak dayanmaya çalıştığı ortaya çıktı…

Vatandaşların poşetle yağ aldığı, beş liralık peynir hatta yarım paket margarin aldığı görüntülendi.

Havva Karakoç

Havva Karakoç