18.05.2024 16:26:12

Türkiye

Sade Vatandaş | Kripto Para İle Askıda Çiğ Köfte
Kripto Para İle Askıda Çiğ Köfte


Büyült Küçült

Kripto Para İle Askıda Çiğ Köfte

Kahramanmaraş'ta bir çiğköfte dükkanı, kripto para ile çiğ köfte satışı yapmaya başladı. İşletmeciler, bir kişinin kendilerine gönderdiği 1 AVAX ile askıya 26 çiğ köfte koydu.

Kısa bir süre önce, bir dükkanın Bitcoin ile gözleme satmaya başladığı Kahramanmaraş'ta şimdi de bir çiğ köfteci, kripto para ile satış kararı aldı. 

Dükkanı işleten Seydihan Kara ve İsmail Elmas, çiğköfte satışlarında Avax ile ödeme kabul ettiklerini ve kripto para ile ödeme yapan müşterilerine yüzde 20 indirim uyguladıklarını anlattı.

İşletmeciler ayrıca, bir kişinin de hesaplarına 1 AVAX göndererek askıya 26 çiğ köfte bıraktığını anlattı. 

Dijital çağa ayak uydurmak adına satışlarda AVAX kullanmaya karar verdiğini ve bunun da müşteriler tarafından da ilgi gördüğünü ifade eden Çiğköfteci Kara, şunları söyledi:

"Müşterilerimiz yemeklerini yedikten sonra AVAX kripto para ile ödeyebiliyorlar. Daha sonra da bunu askıda çiğ köfteye çevirdik. Askıda çiğ köfte olayını, aslında günümüz çağında halen insanların sıkıntı yaşaması ve kripto paraları da bu zamana uyarlamak için yaptık. Bayağı bir rağbet gördü ve 35 tane de sipariş aldık. İsteyen insanlar gelip istedikleri kadar alıp gidebiliyorlar, ücreti zaten kripto parayla ödenmiş oluyor. Kripto para uzmanı Devrim Danyal Bey bizim askıda çiğ köfte uygulamasını gördüğünde o da destek olmak istedi ve ilk askıda çiğ köfte satışımızı onunla gerçekleştirmiş olduk. Devrim Bey, hesabımıza 1 AVAX göndererek destekte bulundu. Devrim Bey gönderdiği zamanda kripto para 220 TL'ydi ve 26 çiğ köfte dağıtmamıza vesile oldu. Kripto parayı bundan sonra da kullanmaya devam edeceğiz ve bizim sloganımız, Bitcoin'in pizzası varsa AVAX'ın da çiğ köftesi var."

Havva Karakoç

Havva Karakoç