22.06.2021 20:15:07

Türkiye

Sade Vatandaş | Kılıçdaroğlu: '128 milyar dolar nereye gitti?' sorusundan rahatsız oluyorlar
Kılıçdaroğlu: '128 milyar dolar nereye gitti?' sorusundan rahatsız oluyorlar


Büyült Küçült

Kılıçdaroğlu: '128 milyar dolar nereye gitti?' sorusundan rahatsız oluyorlar

CHP lideri Kılıçdaroğlu, "'128 milyar dolar nereye gitti?’ sorusundan rahatsız oluyorlar, böyle bir devlet yönetimi cumhuriyet tarihinde hiç olmadı" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM'deki grup toplantısında açıklamalarda bulunuyor.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şu şekilde:

  • "Futbol dünyası ile ilgili olmayan hiç kimse yok. Hepimiz yaşamımızın bir evresinde futbol oynadık. Dolayısıyla ligdeki rekabet dikkatimizi çeker bir şekilde. Beşiktaş bu yıl şampiyon oldu, yürekten kutluyoruz."
  • "Filistinlilere yapılan saldırı asla kabul edileme. Saldırı sonraki süreçte de devam etti. Çocuklar var bunların içinde İsrail'in yaptığı bir katliamdır. Bütün insanlığa çağrıda bulunmak hepimizin insanlık görevidir. Kan gövdeyi götürürken dünya liderleri ne yapıyor acaba? Neden katliamı engellemiyorlar. Orada ölen her çocuğun sorumluluğu bütün dünyayı ilgilendirir. Beni üzen İslam dünyasındaki parçalanma. Kendi ülkesinde barıştan söz edip Filistin'de yapılan katliama sessiz kalan dünya. BM'nin bu konuda gerekli, çabayı göstermemesi. Bunların tamamı önümüzde duruyor. Biz Filistin halkıyla dayanışmamızı sürdürüyoruz. Filistin bağımsızlık mücadelesini verirken bizim gençlerimiz de oradaydı. Bazılarının mezarları hala Filistin'de. Dolayısıyla Filistin'le tarihi bağlarımız var. Filistin'in bağımsız bir devlet olarak ortaya çıkması en büyük arzumuzdur. "
  • 128 milyar dolar nereye gitti? Kaça sattınız, nereye sattınız? Ben bilmiyorum, 600 milletvekili bilmiyor. Böyle bir devlet yönetimi cumhuriyet tarihinde hiç olmadı!
  •  Allah'ın izniyle iktidar olduğumuzda FETÖ'nün siyasi ayağını çıkaracağım, mafyanın da siyasi ayağını çıkaracağım
Havva Karakoç

Havva Karakoç