18.05.2024 23:16:29

Türkiye

Sade Vatandaş | İngilizler'in Tatil Anketinden Türkiye Çıktı
İngilizler'in Tatil Anketinden Türkiye Çıktı


Büyült Küçült

İngilizler'in Tatil Anketinden Türkiye Çıktı

Koronavirüs pandemisi nedeniyle ağır yara alan turizm sektöründe bu yıl canlanma bekleniyor. İngiliz turistlerin yüzde 70'i Türkiye'ye gelmek istiyor.

İngiltere’de yayınlanan Telegraph gazetesi, İngiliz turistler için düzenlediği ve yaklaşık bin kişinin katıldığı ankette "Koronavirüs kontrolleri olmadan yine de seyahat konusunda rahat eder miydiniz?" sorusunu yöneltti. Ankete katılanların yüzde 70i, koronavirüs kontrolleri olmasa da Türkiye’ye gideriz" cevabını verdi.

İngiltere’de binlerce kişi yaklaşan yaz sezonu öncesi erken tatil rezervasyonlarına başladı. İngiliz medyasından Telegraph gazetesi sosyal medya üzerinden düzenlediği ankette, Türkiye'nin koronavirüs kontrolleri olmadan İngiliz tatilcileri kabul etme planları konusunda yayımladığı haberin devamında okurlarına tatil için Türkiye tercihi soruldu.

Ankette sorulan "Türkiye, bir aşı sertifikası veya negatif kovid testi gerekmeksizin İngilizlerin yaz tatili için ülkeye girmesine izin veren ilk ülke olmaya hazırlanıyor. Hiç kovid kontrolü yoksa yine de seyahat etme konusunda kendinizi rahat hisseder miydiniz?" sorusuna katılımcıların yüzde 70'i 'Evet' yanıtını verdi.

Öte yandan, İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott, vatandaşlarının tatil için Türkiye’de en çok tercih ettikleri Muğla’yı gezdiği sırada, 1 milyon İngiliz’in tatil için kente geleceğini belirtmişti.

İngilizler'in Tatil Anketinden Türkiye Çıktı
 

Havva Karakoç

Havva Karakoç