21.04.2024 11:08:47

Türkiye

Sade Vatandaş | HDP'li Saçılık: AKP, Katar ve Çok Uluslu emperyal şirketlere imtiyazlar vermeyi planlıyor
HDP'li Saçılık: AKP, Katar ve Çok Uluslu emperyal şirketlere imtiyazlar vermeyi planlıyor


Büyült Küçült

HDP'li Saçılık: AKP, Katar ve Çok Uluslu emperyal şirketlere imtiyazlar vermeyi planlıyor

HDP MYK üyesi Veli Saçılık Twitter hesabından amirallerin açıklamasıyla ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı. Saçılık, AKP’nin Montrö tartışmasını gündeme getirmesinin arkasında Katar ve Çok Uluslu emperyal şirketlere verilmesi planlanan imtiyazlar olduğunu ileri sürdü.

103 emekli amiral, son dönemde gündeme gelen "tekkedeki amiral", "Montrö'nün tartışmaya açılması" ve Atatürk ilke ve devrimleri konularındaki açıklaması üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Dün akşam itibarıyla AKP’li ve Saray’dan birçok isim açıklama için “Darbe”, “Muhtıra” benzetmesinde bulundu.

HDP’DEN DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMA

HDP MYK üyesi Veli Saçılık Twitter hesabından amirallerin açıklamasıyla ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı. Saçılık, AKP’nin Montrö tartışmasını gündeme getirmesinin arkasında "Katar ve çok uluslu emperyal şirketlere verilmesi planlanan imtiyazlar" olduğunu ileri sürdü.

Saçılık şu ifadeleri kullandı:

“AKP, Montrö anlaşmasını ortadan kaldırarak, Katar ve Çok Uluslu emperyal şirketlere imtiyazlar vermeyi planlıyor. (Kanal İstabul planın bir parçası) Emekli 103 Amiralin ‘Montrö'yü tartışmaya açmayın’ şeklindeki naif çağrısına 'darbe' demelerinin nedeni de bu.”

 

Mehmet Koyuncu

Mehmet Koyuncu