">

20.05.2024 12:29:17

Türkiye

Sade Vatandaş | Gergerlioğlu'ndan Bahçeli'ye: Önce soyadımı öğren
Gergerlioğlu'ndan Bahçeli'ye: Önce soyadımı öğren


Büyült Küçült

Gergerlioğlu'ndan Bahçeli'ye: Önce soyadımı öğren

MHP lideri Bahçeli'nin kendisiyle ilgili Twitter'dan attığı mesajlara tepki gösteren Ömer Faruk Gergerlioğlu, "Tweet atacaksanız soyadımı öğrenin de atın! Gergeroğlu değil Gergerlioğlu! İnsan hakları ve hukuku da öğrenmelisiniz" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, milletvekilliği düşürüldükten sonra TBMM'den ayrılmayan HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun dışarı çıkarılmasını istedi.

Twitter hesabından açıklama yapan Bahçeli, "Şayet TBMM Başkanı’nın yetkisi bu konuda sınırlıysa, süratle hazırlanacak bir maddelik kanun teklifinin Genel Kurul’da kabulüyle birlikte Gergeroğlu’nun yer yatağı ile beraber Meclis’in kapısının önüne koyulması mümkündür ve konu acildir" ifadelerini kullandı.

Gergerlioğlu,  soyadını da yanlış yazan Bahçeli'ye Twitter hesabından yaptığı açıklamada tepki göstererek şunları yazdı: 

Uygur Türklerine yapılan soykırıma göz yumanlar kalkmış bana yapılan Yargı cinayetini sahipleniyor. Gidin Çin devletine tek kelime edin de göreyim. Bir de tweet atacaksanız soyadımı öğrenin de atın! Gergeroğlu değil Gergerlioğlu! İnsan hakları ve hukuku da öğrenmelisiniz."