16.04.2024 14:12:08

Türkiye

Sade Vatandaş | Fransa'da Covid-19'a Rağmen Düzenlenen Seks Partisini Polis Bastı
Fransa'da Covid-19'a Rağmen Düzenlenen Seks Partisini Polis Bastı


Büyült Küçült

Fransa'da Covid-19'a Rağmen Düzenlenen Seks Partisini Polis Bastı

Fransa'nın başkenti Paris'in yakınlarındaki bir depoda 29 Ocak günü düzenlenen grup seks partisine polis baskın yaptı. Fransız polisi, partiye katılan 92 kişiye para cezası verirken organizatör olduğu düşünülen üç kişiyi tutukladı.

Independent'ın haberine göre, olayın geçtiği Collegien kentinde yaşayan kişiler, ardı ardına bir depoya doğru giden araçlardan şüphelenip polisi aradı. 21.00 civarında bölgeye intikal eden polis ekipleri, deponun dışında yakaladıkları 11 kişiye sokağa çıkma yasağını ihlal ettikleri gerekçesiyle 135 euro (yaklaşık 1200 TL) para cezası verdi.

Polisin depo için arama emri çıkarması iki saat sürdü. Emrin gelmesiyle birlikte içeri giren polis ekipleri, sokağa çıkma yasağının ve Kovid-19 önlemlerinin çiğnenmesi sebebiyle 81 kişiye daha para cezası verdi. Partideki içkilere; ses ve ışık teçhizatına el konuldu.

Fransız polisinden bir dedektif "Etkinlik sokağa çıkma yasağını ihlal ediyordu. Maskeler ve sosyal mesafeyle ilgili de sorunlar vardı. Partiye katılanlar polisle iş birliği yaptı. Polis hiçbir direnişle karşılaşmadı" dedi.

Daily Mail'in haberine göre, partinin organizatörü olduğu düşünülen üç kişi, baskından kısa süre sonra tutuklandı.

Fransa'da grup seks yetişkinlere yasal. Ancak olayla ilgilenen hakim, partiye katılanlara virüslerin yayılımıyla ilgili bilgiler de içeren temel cinsellik eğitimi verilmesini tavsiye etti.

Havva Karakoç

Havva Karakoç