18.05.2024 22:21:04

Türkiye

Sade Vatandaş | Dikkat edin! PKK sosyal medyadan kandırıyor...
Dikkat edin! PKK sosyal medyadan kandırıyor...


Büyült Küçült

Dikkat edin! PKK sosyal medyadan kandırıyor...

Almanya’da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan Nilüfer T.’nin annesi Maide T., kızına kavuşmak için başbakanlık binası önünde yaptığı eylemine devam etti.

TERÖR örgütü PKK’nın son dönemde sosyal medyayı kullanarak gençleri kandırmaya çalıştığını belirten Maide T., “PKK’lılar sosyal medyada çok aktifler. Kimse bu tuzaklara oyunlara gelmesin. Çocuklarına sahip çıksınlar” dedi. Maide T., çocukları terör örgütü tarafından kaçırılan diğer annelere mücadelesine katılma çağrısını yineleyerek, “Evde oturduğunuz ve mücadele yapmadığınız müddetçe çocuğunuz dönmez. PKK onları göndermez. Gelin güçlerimizi birleştirelim, beraber bu mücadeleyi yapalım” ifadesini kullandı. Alman makamlarının kızının kaçırılmasına ilgisiz kalmasını eleştiren Maide T., bu ilgisizliğin kendisini daha da hırslandırdığını vurguladı. Maide T., kaçırılan kızı Nilüfer’e “Kızım, lütfen sıcak yuvana dön. Terör örgütünün eline düşenlerin sonu kötü. Lütfen kızım, beni duyuyorsan çağrıma kulak ver” diye seslendi.
Almanya’da 12 Kasım 2019’da “Okula gidiyorum” diyerek evden ayrılan kızından haber alamayan Maide T., daha önce bölücü terör örgütü PKK’ya yakınlığıyla bilinen ‘Navende Kurdistaniyenli Berlin’ derneğinin önünde, kent merkezindeki Brandenburg Kapısı’nda, Federal Meclis ve Başbakanlığın önünde eylem yaparak kızının kurtarılmasını istemişti. Maide T, Şubat 2020’den bu yana terör örgütü PKK’ya karşı eylem yapıyor.
 
Mehmet Koyuncu

Mehmet Koyuncu