04.12.2023 04:00:25

Türkiye

Sade Vatandaş | CHP'li Özel'den İstanbul Sözleşmesi tepkisi: Kadınların mücadelesine omuz vereceğiz
CHP'li Özel'den İstanbul Sözleşmesi tepkisi: Kadınların mücadelesine omuz vereceğiz


Büyült Küçült

CHP'li Özel'den İstanbul Sözleşmesi tepkisi: Kadınların mücadelesine omuz vereceğiz

Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesini değerlendiren CHP Grup Başkanvekili Özel, "Bugünden itibaren meydanlardaki, alanlardaki kadınların mücadelesine omuz vereceğiz. Hep birlikte mücadelemizi sürdüreceğiz" dedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesi konusunda, kadınlarla mücadele edeceklerini söyledi. 

Dünya'nın haberine göre Özgür Özel, Manisa'nın Turgutlu ilçesindeki bir medikal firmasının açılış toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin sözleşmeden çekilmesini değerlendirdi

Türkiye'nin zor günlerden geçtiğini belirten Özel, "Türkiye'de 19 Mart akşamı artık kendisi için anayasa yapılan birisinin o anayasaya uymadığı bir gün olarak demokraside bir eşiğin geriye doğru atlandığı gündür" dedi.

Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesinin demokrasiye sürülen kara leke olduğunu söyleyen Özel, şöyle konuştu:

"Biz Anayasa Mahkemesi'ne gider hakkımızı ararız. Kadınlarla bir meydana çıkar, hakkımızı ararız. Bundan sonraki süreçte sesimizi, mücadelemizi yükselterek hakkımızı ararız. Gün gelir demokrasi dışı atılan bütün adımları sandıkta mahkum ederiz. Gün gelir bu kara günler geçer, bulutlar dağılır, güneşler açar. Burada kimse enseyi karartmasın ama karşımızdakilerin pervasızlığı da bizi yılgınlığa sevk etmesin. Bugünden itibaren meydanlardaki, alanlardaki kadınların mücadelesine omuz vereceğiz. Hep birlikte mücadelemizi sürdüreceğiz. Meydanlar bizimdir, alanlar bizimdir, kürsüler bizimdir, Meclis bizimdir."

Özgür Özel, kimsenin umutsuzluğa kapılmaması gerektiğini, zulmü, baskıyı ve hadsizlikleri de olağan göremeyeceklerini ifade etti.