16.06.2021 09:58:07

Türkiye

Sade Vatandaş | CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, esnaf çocuklarıyla görüştü: ‘Gençleri düzlüğe çıkaracağım’
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, esnaf çocuklarıyla görüştü: ‘Gençleri düzlüğe çıkaracağım’


Büyült Küçült

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, esnaf çocuklarıyla görüştü: ‘Gençleri düzlüğe çıkaracağım’

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, pandemi nedeniyle zor günler geçiren esnafların çocuklarıyla konuştu. Gençlerin sorunlarını dinleyen Kılıçdaroğlu, "Gençleri düzlüğe çıkaracağım” dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun sosyal medya hesaplarından paylaşılan bir videoda, Kılıçdaroğlu zor zamanlar geçiren esnafların çocuklarını dinledi.

Ekonomik sorunlarla ilgili dertlerini dinlediği gençlerle fikir alışverişi yapan Kılıçdaroğlu'nun videosu "Gençlerin gerçekte neler yaşadığını bazen göremiyoruz. Bu kez esnaflarımızın evlatları olan gençlerle buluştum. Çözüm üretemeyen Saray’lı onlara kefen edebiyatı yapadursun, sorunlarını ben çözeceğim. Gençleri düzlüğe çıkaracağım" notuyla paylaşıldı. 

Kılıçdaroğlu’yla konuşan çocuklar, koronavirüs pandemisi kısıtlamalarının ailelerinin işlerini olumsuz etkilediğini ve geçim sıkıntısı yaşadıklarını anlattı. Çocuklardan bir tanesi “Biz 3 kardeşiz, 2 yaşında bir kardeşim var. Onun ihtiyaçları oluyor, o daha çocuk, oyuncak istiyor. Bezi oluyor, maması oluyor. Bunları karşılamakta zorlandığımız günler oldu” dedi. 

Havva Karakoç

Havva Karakoç