16.04.2024 13:45:39

Türkiye

Sade Vatandaş | Ceza Gibi Uygulama: Emekli Amiraller Günlerdir Gözaltında!
Ceza Gibi Uygulama: Emekli Amiraller Günlerdir Gözaltında!


Büyült Küçült

Ceza Gibi Uygulama: Emekli Amiraller Günlerdir Gözaltında!

Gözaltındaki emekli amirallerin durumuyla Avukat Celal Ülgen Cumhuriyet'e açıklamalarda bulundu. Ülgen, gözaltı süresinin 4 gün daha uzatıldığını ifade etti.

Emekli 104 amiralin, 4 Nisan’daki Montrö açıklamasının ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştı.

Soruşturma kapsamında açıklamada imzası bulunan Ergun Mengi, Atilla Kezek, Alaettin Sevim, Cem Gürdeniz, Nadir Hakan Eraydın, Bülent Olcay, Kadir Sağdıç, Türker Ertürk, Turgay Erdağ ve Ali Sadi Ünsal 5 Nisan sabahı gözaltına alınmıştı.

Gözaltındaki amirallerin durumuyla ilgili Cumhuriyet'e açıklamalarda bulunan Avukat Celal Ülgen, gözaltı süresinin 4 gün daha uzatıldığını söyledi.

Celal Ülgen, gözaltındaki emekli amirallerin bu akşam ifadelerinin alınmaya başlanacağını açıkladı. 

SAĞLIK DURUMLARINDAN ENDİŞE EDİLİYOR

Öte yanda, gözaltındaki emekli amirallerin sağlık durumları yakınlarını endişelendiriyor. Emekli amirallerin avukatı Şule Nazlıoğlu Erol, soruşturmayı yürüten savcıyla görüşemediklerini söylemişti. Hala gözaltında tutulan kanser hastası Ali Sadi Ünsal'ın sağlık durumuyla ilgili ise bir bilgilendirme yapılmadı.

Ayrıca nezarethanelerdeki sağlık koşullarından dolayı gözaltındaki 65 yaş üstü emekli amirallerin koronavirüse yakanlanmalarından endişe ediliyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Şule Nazlıoğlu Erol, “Salgının bu kadar azdığı bir zamanda koşulları iyi olmayan nezaret ortamında yaşları 65 üstü olan müvekkiller hasta olup hayatlarını kaybederse sorumlusu kimdir. Amiral Ali Sadi Ünsal kanser hastasıdır. Savcıya raporu veremedi, maalesef.” dedi.

Mehmet Koyuncu

Mehmet Koyuncu