18.05.2024 23:48:03

Türkiye

Sade Vatandaş | Bilim adamlarına göre, insan penisleri kirlilik nedeniyle küçülüyor
Bilim adamlarına göre, insan penisleri kirlilik nedeniyle küçülüyor


Büyült Küçült

Bilim adamlarına göre, insan penisleri kirlilik nedeniyle küçülüyor

Dr. Shanna Swan, ftalat adı verilen kimyasalların insan bebeklerinin hatalı biçimlendirilmiş cinsel organlarla doğmasına neden olduğunu keşfetti.

Çevre bilimci bilim insanı Dr. Shanna Swan, insan üremesinin karşı karşıya olduğu zorlukları detaylandırdığı yeni kitabında "penisler küçülüyor ve cinsel organlar kirlilik nedeniyle hatalı biçimleniyor" dedi.

Dr. Shanna Swan, hormon üreten endokrin sistemi etkileyen plastiklerin üretiminde kullanılan bir kimyasal olan ftalatların bir sonucu olarak insanlığın doğurganlık oranlarında "varoluşsal bir kriz" ile karşı karşıya olduğunu yazıyor.

Dr. Swan, bu kirliliğin bir sonucu olarak, giderek artan sayıda bebek küçük penislerle doğuyor.

Dr. Swan, insanlığın doğurganlık kriziyle karşı karşıya olduğunu söylüyor

Count Down adlı kitabı, "modern dünyamızın sperm sayısını nasıl tehdit ettiğini, erkek ve dişi üreme gelişimini nasıl değiştirdiğini ve insan ırkının geleceğini nasıl tehlikeye attığını" inceliyor.

Dr Swan'ın araştırması, ftalat sendromunu inceleyerek başladı, fareler üzerinde yapılan araştırmada, fetüslerin kimyasala maruz kaldıklarında, küçülmüş cinsel organlarla doğduklarını buldu.

Rahimdeki ftalatlara maruz kalan erkek bebeklerin daha kısa bir penis boyuna sahip olarak dünyaya geldiği ortaya koyuldu.

Kimyasalın plastikleri daha esnek hale getirmede endüstriyel bir kullanımı var, ancak Dr. Swan, oyuncaklara ve yiyeceklere aktarıldığını ve daha sonra insan gelişimine zarar verdiğini söylüyor.

 

Mehmet Koyuncu

Mehmet Koyuncu