14.07.2024 03:47:01

Türkiye

Sade Vatandaş | Avustralya'da sel suları önünde düğün fotoğrafı: 'Yağmur gerçeğini kabullenmiştim ama bu kadarını beklemiyordum'
Avustralya'da sel suları önünde düğün fotoğrafı: 'Yağmur gerçeğini kabullenmiştim ama bu kadarını beklemiyordum'


Büyült Küçült

Avustralya'da sel suları önünde düğün fotoğrafı: 'Yağmur gerçeğini kabullenmiştim ama bu kadarını beklemiyordum'

Düğün günü havanın kötü olması gelin ve damat için en istenmeyen durumlardan biri ama Avustralya'daki bir çiftin talihsizliği sadece bununla sınırlı kalmadı. Düğünü ülkenin yarım asırda gördüğü en kötü sel felaketine denk gelen Fotheringham- Bell çifti yine de çözüm yolu bulmayı başarıp evlendi, sel suları önündeki fotoğraflarını paylaştı.

Avustralya'da son 50 yılın en büyük sel felaketinde tahliye edilen insan ve hayvan görüntüleriyle birlikte maddi hasarların boyutlarına dair görüntüler artarken basına yansıyan bir düğün hem hüzünlendirdi hem sevindirdi. Düğün sabahı sel sularıyla karşılaşan bir kadının sosyal medyadaki yardım isteği yerini buldu ve su altında kalan yolda çektirdiği düğün fotoğrafları viral oldu.

Wayne Bell adlı sevgilisiyle nikah masasına oturmadan önceki geceyi ailesinin selin en çok vurduğu Yeni Galler Eyaleti'ndeki evinde geçiren Kate Fotheringham, şehre gitmesini sağlayacak tek köprünün sular kaldığını gördü. Bunun üzerine kurtuluş planları yapmaya başlayan çift, tehlikeli olacağı için bot, tekne gibi araçları eledi.

Bu noktada sosyal medyaya başvuran Fotheringham, düğünün yapılacağı yere ulaşabilmesi için Twitter üzerinden "Bana yardım edin!! Düğün günüm ve her yeri sel bastı! Yardım edebilecek birilerini biliyor musunuz?" sözleriyle yardım istedi. Bu çağrıya helikopter firması Affinity Helicopters yanıt verdi ve genç kadın evden çıkarılıp düğününe yetiştirildi.

​Evlendikten sonra da sel suları altında kalan yolda çekilmiş fotoğraflarını paylaşan Fotheringham, "Güncelleme: Kiliseye gidebildim ve hayatımın aşkıyla evlendim. Affinity Helicopters yardımıma geldi. 5 dakika mesafedeki şehir merkezine gitmemizi engelleyen köprü de bu! Ne gündü ama" notu düştü.

​Guardian'ın aktardığına göre bu aksiyonlu düğün gününü anlatan Fotheringham, "Düğünü planlamak 3 ay, planların suya düğmesi 12 saat ve her şeyi düzeltmek 6 saat aldı. Düğün günümde havanın yağışlı olacağı ve yağmur botu giyeceğim gerçeğini kabullenmiştim ama 100 yılda bir görülen bir sel ve doğa felaketiyle uğraşmak zorunda kalacağımı bilmiyordum. Moralim bozuldu, biraz ağladım. Kendi kendime 'Bu işin tadı kaçtı, her şey mahvoldu' dedim. Ama sonra dedim ki 'Bu sorunun icabına bakacağız. Bugün o gün" ifadelerini kullandı.