18.05.2024 15:31:22

Türkiye

Sade Vatandaş | Avrupa'nın En Yaşlı İnsanı Rahibe Randon Kovid-19'u Yendi
Avrupa'nın En Yaşlı İnsanı Rahibe Randon Kovid-19'u Yendi


Büyült Küçült

Avrupa'nın En Yaşlı İnsanı Rahibe Randon Kovid-19'u Yendi

"Avrupa'nın en yaşlı kişisi" olan rahibe Lucile Randon, Covid-19'a yakalandı. Dün 117'nci doğum gününü kutlayan rahibe hastalığı yenmeyi başardı.

Rahibe Randon, iyileşmesi sonrası yaptığı ilk açıklamada, "Sizinle olmaktan dolayı mutluyum ancak ölen akrabalarımın yanında olmayı isterdim" dedi.

Fransa'nın güney kıyısındaki doğduğu şehir olan Toulon'da bir huzur evinde ikamet eden ve 11 Şubat günü 117 yaşına girecek olan emekli din görevlisi Lucille Randon'un ocak ayında yapılan testlerde koronavirüse yakalandığı tespit edildi. Karantinaya alınan Randon, hastalığı boyunca semptom göstermedi ve sanılanın aksine koronavirüsü atlatmayı başardı.

Sainte Catherine Laboure adlı huzurevinin müdürü David Tavella yaptığı açıklamada, "Şu anda Rahip Randon'un sağlık durumu iyi. Kendisi çok sakin ve 11 Şubat günü 117'inci yaşını kutlamaya hazırlanıyoruz." diye konuştu.

 

Bir anda dünya ve Avrupa basının ilgi odağı olan Rahip Randon ise yaptığı ilk açıklamasında, "Hayır hiç korkmadım, çünkü ölmekten korkmuyorum. Sizinle birlikte olmaktan dolayı da mutluyum. Ancak başka bir yerde olmak, ölen abim, anne babam, dedem ve annanemin olduğu yere gitmek isterdim." ifadelerini kullandı.

Havva Karakoç

Havva Karakoç