18.05.2024 16:24:13

Türkiye

Sade Vatandaş | Aslı 25 Gün Yatak Sırası Bekledi, Hayatını Kaybetti
Aslı 25 Gün Yatak Sırası Bekledi, Hayatını Kaybetti


Büyült Küçült

Aslı 25 Gün Yatak Sırası Bekledi, Hayatını Kaybetti

Takı yapıp satarak geçimini sağlamaya çalışan Aslı Özkısırlar, İzmir’de hastanelerde yatak bulamadığı için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya isyan etmişti. Özkısırlar bu sabah yaşamını yitirdi.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşım yaparak hastaneye bulamadığını söyleyen Aslı Özkısırlar’a 2 gün önce hastanede yer bulundu. Bu süreçte iki kez kalbi duran Özkısırlar, bu sabah hayatını kaybetti.

“ROMATİZMAL HASTALIĞI VARDI”

TELE1’e konuşan Özkısırlar’ın ailesi şu ifadeleri kullandı: “Bozyaka Araştırma Hastanesi’nde bir doktor vardı. 25 gündür yatak bulamıyordu. Durumu kötüydü. Doktorlar da bunu söyledi. Bu süreçte nefesi kesildi ve ciğerleri su topladı. Durumu ağırlaşınca Yeşilyurt Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Orada yoğun bakıma kaldırıldı. Orada da yer olmadığı için Ege Yaşam Hastanesi’nde kaldırıldı. Durumu giderek kötüleşti. Bu sabah da vefat etti. Romatizmal bir hastalığı vardı. Kısa bir süre önce de stent takıldı.”

“DEFALARCA KALBİ DURDU”

İstanbul Otizm Gönüllüleri Derneği üyesi Erkan Erten ise “3-4 yıldır birbirimizi tanıyoruz. Aslı’nın mikrobik bir rahatsızlığı vardı. 90 kiloydu. En son 65 kiloya düştü. Bir süre yürüyemedi. Duymasında da sorun vardı. Uzun süre hastaneye yatmak için sıra bekliyordu. Defalarca kalbi durdu. Bu sabah da yaşamını yitirdi.” dedi. Özkısırlar, Altındağ’da bulunan Kokluca Mezarlığı’na defnedilecek.

“EN AZINDAN SERUM TAKILABİLİRDİ”

Nebahat Özkısırlar, “En azından bir serum takılabilirdi. Bu olayın üzerine gidilsin” dedi.

“KARDEŞİM NEFES ALAMAYA ALAMAYA ÖLDÜ”

Hastanede yatak bulamadığı için hayatını kaybeden Aslı Özkısırlar’ın ablası Melike Özkısırlar, “Benim ablama hastanede yer bulunamadı. Benim ablam bu sabah öldü, bu sabah kaybettik. Nefes alamaya alamaya öldü” dedi.

TAKI TEZGAHI BOŞ KALDI…

Geçimini takı yapıp satmaya çalışan Özkısırlar’ın İzmir’de bulunan takı tezgahına yakınları tarafından çiçekler bırakıldı.

Özkısırlar’ın hastaneye yatmadan önce Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar ise şöyleydi:

 

 

 

SOSYAL MEDYADA TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜDÜ

Özkısırlar’ın hayatını kaybettiğinin sosyal medyada duyurulmasının ardından ‘AslıÖlmediÖldürüldü’ etiketiyle kampanya başlatan Twitter kullanıcıları Aslı Özkısırlar’ın ölümüne tepki gösterdi. Yapılan paylaşımlardan bazıları şöyle:

 

 

 

 

 

 

 

Havva Karakoç

Havva Karakoç