14.07.2024 05:37:08

Türkiye

Sade Vatandaş | Ankara Emniyeti: Arabada uyuşturucu madde kullanan Kürşat Ayvatoğlu gözaltına alındı
Ankara Emniyeti: Arabada uyuşturucu madde kullanan Kürşat Ayvatoğlu gözaltına alındı


Büyült Küçült

Ankara Emniyeti: Arabada uyuşturucu madde kullanan Kürşat Ayvatoğlu gözaltına alındı

Ankara Emniyet Müdürlüğü, araç içerisinde uyuşturucu kullandığına ilişkin görüntüler yayınlanan ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'ın danışmanı olduğu iddia edilen Kürşat Ayvatoğlu'nun gözaltına alındığını duyurdu. AK Parti Dağ da Ayvatoğlu'nun özel kalemi olduğu iddialarını yalanladı.

Sosyal medyada yayınlanan görüntülerde, lüks bir araç içerisinde uyuşturucu kullanan Kürşat Ayvatoğlu'nun AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ'ın danışmanı olduğu iddia edildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, görüntüleri tepki çeken Ayvatoğlu'nun gözaltına alındığı bildirildi.

AK Partili Dağ'ın danışmanı Muhammed Doğan ise söz konusu iddiaları reddederek Dağ'ın böyle bir danışmanının bulunmadığını söyledi.

Öte yandan Ayvatoğlu’nun AK Parti genel merkez Ar-Ge Başkanlığı’nda çalışan ekip içinde yer alan kişilerden birisi olduğu iddia ediliyor.

Kürşat Ayvatoğlu'nun 2014-2019 yılları arasında Kastamonu Belediye Başkanlığı yapan AK Partili Tahsin Babaş'ın seçim kampanyasında görev aldığı, belediyede Kültür ve Sosyal İşler Müdürü olarak çalıştığı belirtiliyor.

AK Partili Dağ: Kürşat Ayvatoğlu danışmanım veya özel kalem müdürüm değil

İddialara ilişkin Twitter hesabından açıklama yapan AK Partili Dağ, şu ifadelere yer verdi:

"Sosyal medyada görüntüleri yayınlanan Kürşat Ayvatoğlu danışmanım veya özel kalem müdürüm değildir. Yaklaşık 1 yıldır genel merkez büro personeli olarak çalışan kişinin dün akşam iş akdi fesh edilmiştir. Şahıs hakkında gözaltı işlemi yapılmıştır. Yasal sürecin takipçisi olacağız.

Uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele en hassas olduğumuz konulardan biridir. Bu konudaki mücadeleyi siyasi ayrım gözetmeksizin hepimiz birlikte yapmalıyız. Tüm gençlerimizi bu illetten kurtarmaya var gücümüzle çalışmaya devam etmeliyiz."

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Demiröz: Ayvatoğlu'nun partimizle ilişiği kesilmiştir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz de Ayvatoğlu'nun partiyle ilişiğini kestiklerini duyurdu. 

Twitter hesabından yaptığı açıklamada Demiröz, "Dün akşam kabul edilemez video ile ortaya çıkan ve büro personeli olarak görev yapan şahsın partimizle ilişiği kesilmiştir. Türk aile yapısıyla, milli ve manevi değerlerimizle tamamen zır görüntüler bizleri derinden yaralamış, söz konusu şahıs hakkında içişleri bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yasal işlem başlatılmış olup, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da uyuşturucu bağımlılığı konusunda sürece müdahil olmuştur. Söz konusu görüntülerle partimizi yaralamak ve yıpratmak isteyenler bilmelidir ki partimizi manevi ve ahlaki değerlerimizle yan yana durmayan hiçbir eyleme ve kişiye müsamahası yoktur" ifadelerini kullandı.

.

 

Havva Karakoç

Havva Karakoç