20.05.2024 11:18:27

Türkiye

Sade Vatandaş | Ahmet Hakan: Derya Yanık Çok Talihsiz Bir Başlangıç Yaptı
Ahmet Hakan: Derya Yanık Çok Talihsiz Bir Başlangıç Yaptı


Büyült Küçült

Ahmet Hakan: Derya Yanık Çok Talihsiz Bir Başlangıç Yaptı

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, yeni Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'ın görevine çok talihsiz iki olayla başladığını söylerek, Yanık'ın bunları gidermek için daha fazla çalışması gerektiğini belirtti.

Bugünkü yazısında Ahmet Hakan, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık'ın iki talihsiz olayla karşılaştığını belirtti. Hakan, şu ifadeleri kullandı:

"İki talihsizliğe aynı anda imza attı: Bir: Makamında konuk ettiği 10 yaşındaki çocuğun, koruma altında olduğunu ifşa etti. Yetimlerin ve öksüzlerin ailesi konumundadır artık kendisi. Bu konuda kendisinden beklenen azami özendir. Ama maalesef olmadı. İki: Ramazan nedeniyle 10 yaşındaki çocuğa ikramda bulunamadıklarını söyledi. Ne gerek vardı böyle bir açıklamaya? Madem ikramda bulunmama yolu tercih edildi, bari bir kitap, bir saat armağan edilseydi. Bu da tatsız bir duruma yol açtı".

Bütün gözlerin Yanık'ın üzerinde olacağını söyleyen Hakan, "Yıkıcı bir yaklaşım yerine yapıcı bir tutum almak istiyorum. İşte tam da bu nedenle yeni Bakan Derya Yanık’a... 'Artık bütün gözler sizin üzerinizde. Bu talihsiz başlangıcın doğurduğu sancıları gidermek için çok daha fazla özenli olmak ve çok daha fazla çalışmak zorundasınız' diyorum" dedi.

Havva Karakoç

Havva Karakoç